Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod - Klášterní Zahrada* - Podrobnosti - Adventní zpívání pod dubem v klášterní Zahradě*

E-mail Tisk

Klášterní Zahrada*

Akce 

Název akce:
Adventní zpívání pod dubem v klášterní Zahradě*
Datum konání:
17.12.2010 
Místo konání:
Klášterní zahrada - Broumov
Pořádá:
Agentura pro rozvoj Broumovska

V pátek 17. prosince proběhne každoroční akce dětí z 1. stupně Masarykovy ZŠ. Děti budou v doprovodu svých učitelů zpívat vánoční koledy nejen pro dub z klášterní Zahrady*.

Místo konání

Místo:
Klášterní zahrada

Klášterní zahrada přiléhá k severnímu průčelí budovy kláštera, od něhož je oddělena příkopem, překlenutým kamenným mostem. Zahrada s přilehlým parkem se nachází na ploše cca 2,5 ha a je obehnána kamennou zdí. Ze západní strany s ní sousedí městský park, ze severní sportovní areál školy a lesní porost, který rovněž pokrývá prudký svah z východní strany zahrady.

Zahrada byla založena v 17. století (okolo roku 1676) za opata Tomáše. V přední části byla vybudována okrasná terasová zahrada v barokním italském stylu s pravidelnými geometrickými ornamenty. Za ní byla zřejmě zelinářská část a v zadní části byl později založen park s barokní kašnou. Během své existence prodělala zahrada mnoho proměn.

 Od roku 2006 Občanské sdružení Agentura pro rozvoj Broumovska zajišťuje čtvrtým rokem přístupnost Klášterní zahrady pro veřejnost včetně výstav, koncertů nebo divadelních představení pořádaných v Zahradě*. Pro obnovu Klášterní zahrady je vydáno pravomocné stavební povolení.