Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod
Chyba
  • Chyba při nahrávání RSS.

Červnové akce v rámci projektu Broumov - Město stromů

ROKfest - benefiční koncert

V pátek 3. června 2011 od 15,30 hod proběhne v areálu Dětského hřiště Broumov benefiční koncert na podporu Charity Hradec Králové. Na koncertu vystoupí například Anthropoid, Terezie Palková, P.L.H., Kryštof Meier, Odmocnina z pomeranče a další.

Pořádání akce se ujala Ulita – dům dětí a mládeže ve spolupráci s Gymnázem Broumov a Městem Broumov.

Vstupné na koncert je 90 Kč. Výtěžek z koncertu bude věnován na činnost Charity Hradec Králové.

Přijďte si užít hudební odpoledne a podpořit dobrou věc.

 

Seminář péče o zeleň měst a obcí – „Komu se nelení – tomu se zelení“

Ve čtvrtek 9.6. 2011 od 8 hod bude zahájen v Klášterní zahradě v objektu zahradního domku druhý blok semináře o péči o zeleň města a obcí s tématem „Městské parky a veřejné prostory vesnic - co je spojuje a zároveň dělí“. První den proběhne teoretický výklad na téma základní rozdíly ve vnímání veřejných prostranství měst a vesnic. Pohovoříme na téma Vesnice roku, Zelená stuha a parkové úpravy ve městech, jejich architektura a její problémy. A druhý den 10.6.2011 se s námi můžete vypravit na exkurzi po vesnicích a městech – na místa povedených i nepovedených úprav zeleně na veřejných prostranstvích v Královéhradeckém kraji. Na exkurzi se odjíždí v 7 hod z parkoviště pod Střelnicí. Z důvodu organizace akce je třeba se předem organizátorům přihlásit.

 

Přednáší: Ing. Radmila Fingerová – zahradní architektka a Jan Lonc.

Pořádá: Dobrovolný svazek obcí Broumovsko.

Bližší informace a přihláška na akci na www.dso.broumovsko.cz. Seminář je určený pro státní správu, samosprávu, aktivní občany, realizační firmy podnikající v oboru i pro další subjekty veřejného života a veškerou veřejnost.

 

Běh Emericha Ratha

 

Pan Radek Kolář a Ulita dům dětí a mládeže ve spolupráci s Asociací sportu pro všechny pořádá v sobotu 11. června 2011 od 9.30 hodin osmý ročník běhu Emericha Ratha.

Místo konání: Schrollův park v Broumově a okolí.

Závodní kancelář: Bude otevřena přímo v parku.

Přihlášky: Přijímají se od 8.30 hodin v závodní kanceláři.

Závody jsou veřejně přístupné závodníkům a závodnicím všech věkových kategorií (za zdravotní stav závodníka odpovídá jeho zákonný zástupce).

Startovné:       žáci a dorostenci – zdarma

dospělí – 30  Kč

Trať: Kategorie od nejmladších dětí až po starší dorostence poběží v prostoru Schrollova parku. Trať pro ženy a muže povede ze Schrollova parku do Ráje a zpět.

Další informace: Radek Kolář  - tel. 608 859 564, 773 251 155, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

internet: www.sokol.burdych.com , behani.broumovsko.cz

 

Posezení se seniory z domova důchodců

V pátek odpoledne 17.6. 2011 od 15,30 hod pořádá Český svaz žen Broumov posezení se seniory v domově důchodců v příjemném prostředí jejich zahrady. Náplní tohoto neformálního setkání bude povídání o společenském dění v Broumově. Pohovoříme například o dobrovolných spolcích, které v současné době v Broumově fungují a třeba také o přípravách mezinárodní soutěže Entente Florale Europe, která město Broumov čeká v polovině července a o dalších tématech, která Vás zajímají. Ke správnému zahradnímu posezení patří i ohýnek a buřty!

Zveme nejen obyvatele domova důchodců a přilehlého pečovatelského domu, ale i ostatní seniory.