Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod
Chyba
  • Chyba při nahrávání RSS.

Květnové akce v rámci projektu Broumov - Město stromů

Májový promenádní koncert v Alejce

V neděli 8. května 2011 ve 14 hod pořádají Město Broumov ve spolupráci s Klubem seniorů a ČSŽ Broumov promenádní koncert v parku Alejka s dechovou hudbou Broumovanka. Přijďte si užít májové odpoledne. Vstupné je zdarma a občerstvení Vám nabídnou členky ČSŽ. Dobové kostýmy z let 1900 – 1930 jsou vítány.

S obnovou parku Alejka* bychom rovněž rádi obnovili historickou tradici pořádání těchto koncertů v již zmíněném období začátku 20. století.

* Obnovu parku Alejka podpořila v letech 2007 až 2010nadace_promeny

Seminář péče o zeleň měst a obcí

V úterý a ve středu 17. - 18.5. 2011 od 8 hod. proběhne v Klášterní zahradě v objektu zahradního domku první blok semináře o péči o zeleň města a obcí s tématem „Řez dřevin a keřů“ včetně praktických ukázek. První den proběhne teoretický výklad k řezu keřů a stromů a druhý den si účastníci budou moci tuto dovednost vyzkoušet v praxi. Vlastní ostré zahradnické nářadí sebou!

Přednáší: Ing. Marek Žďárský.

Pořádá: Dobrovolný svazek obcí Broumovsko.

Bližší informace a přihláška na akci na www.dso.broumovsko.cz. Seminář je určený pro státní správu, samosprávu, aktivní občany, realizační firmy podnikající v oboru i pro další subjekty veřejného života a veškerou veřejnost.

 

 

Probíhá

Fotografická soutěž „Rok stromu“

 

DDM Ulita Broumov vyhlašuje v rámci projektu Broumov – Město stromů

fotografickou soutěž ROK STROMU.

Od října 2010 do září 2011 fotografujte Vámi vybraný strom nebo detaily z jednoho stromu v různých ročních obdobích, případně znáte-li životopis tohoto stromu, napište jeho příběh.

 

Vyhlášené kategorie:

  • Rodiče s dětmi
  • Děti  7-12
  • Děti  12-15
  • Mládež  15 – 18
  • Dospělí 18 výše

Uzávěrka soutěžních cyklů fotografií bude v polovině září 2011. Ze všech přihlášených fotografií uspořádáme výstavu. Vítěz z každé kategorie se může těšit na pěknou cenu.

Více informací čekejte v průběhu celého následujícího roku.