Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Javor z Alejky byl pojmenován

„V amfiteátru broumovského parku Alejka byl v pátek 8.10. 2010 v 10 hod dopoledne oficiálně odstartován roční projekt „Broumov – Město stromů 2010 – 2011“.

Jako připomínka této události byl zasazen strom. Jedná se o mladého pána druhu Javor klen. Dejme stromu jméno, aby nám připomínal úspěch, kterým se město Broumov, jako první v královehradeckém kraji, může pochlubit.“ Takto jsme poprosili občany Broumova, aby si pojmenovali strom, který má projekt Město stromů Broumovákům nadále připomínat. Porota ve složení partnerů projektu nakonec obdržela na 60 návrhů, ze kterých vybrala vítěze.

Vítězným jménem byl zvolen ALEJNÍK. Autorem jsou děti z MŠ při Dětském domově v ulici Masarykova. Tímto bychom chtěli moc poděkovat. Dále děkujeme všem, kteří se svým návrhem zapojili, především Českému svazu žen, jehož členky dodaly návrh první a jako jediné v termínu.

Malí autoři vítězného jména budou pozváni do Alejky, kde na ně čeká malé překvapení a budou mít tu čest pokřtít náš javor.  

Broumov se stal vítězem soutěže Město stromů také zásluhou rekonstrukce parku Alejka, na jejíž realizaci se v letech 2007-2010 velkou měrou podílela nadace PROMĚNY.

nadace_promeny