Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Aktuálně z Nadace PROMĚNY

ZAHRADA HROU / Otevřeli jsme nový grantový program

Nadace PROMĚNY zahájila 1. března nový grantový program ZAHRADA HROU, který pomůže školám se zlepšováním stavu jejich zahrad. Zahrady vybudované s podporou nadace PROMĚNY by měly u dětí pomáhat s rozvojem tvořivosti, samostatnosti, pohybových dovedností i povědomí o zákonitostech přírody. Projekty budou současně prostředkem pro přiblížení práce architekta dětem. Ty se budou vždy na tvorbě návrhu „své“ zahrady podílet. V polovině března nadace zveřejní první grantovou výzvu v programu ZAHRADA HROU, která bude určena pražským mateřským školám. Záměrem nadace je každoročně podpořit proměnu jedné až dvou zahrad grantem do výše 2 mil. Kč. Ve středu 16. dubna pořádá nadace PROMĚNY seminář ZAHRADA HROU, který představí nový grantový program a současně přinese inspiraci k proměně školních zahrad.

Více o novém programu

Pozvánka na seminář ZAHRADA HROU

PARKY / Jiráskovy sady v Litoměřicích: Chystanou proměnu parku projednávala veřejnost

V průběhu ledna a února se v Litoměřicích uskutečnilo veřejné projednání chystané obnovy zdejších Jiráskových sadů. Město Litoměřice v závěru loňského roku uspělo v grantové výzvě v programu PARKY, a na realizaci obnovy Jiráskových sadů tak může získat grant ve výši až 25 mil. Kč. Lidé se mohli zúčastnit ankety a následné veřejné diskuse. Anketa měla kolem 900 respondentů, osobně diskutovat přišlo cca 40 lidí. Výstupy obou akcí potvrdily projektový záměr města: lidé si přejí zlepšit stav parku a možnosti jeho využití pro nejrůznější účely, celkový ráz Jiráskových sadů by měl být zachován. Výsledky veřejného projednání projektu se nyní promítnou do zadání pro architekty.

Více o veřejném projednání v Litoměřicích

PARKY / Uzávěrka tipů na proměnu v aktuální grantové výzvě se blíží!

Ještě do konce března přijímáme náměty na projekty, jejichž realizaci by nadace mohla podpořit v programu PARKY. Stále aktuální Výzva 2010-2011: MĚSTSKÝ PROSTOR je otevřena všem originálním projektům rozvíjejícím městskou zeleň s přesahy do dalších oblastí tvorby veřejného prostoru. Pokud víte o zajímavém projektu proměny městského prostoru, kterému by nadace mohla pomoci, dejte nám o něm vědět.

 Více o podmínkách grantové výzvy


nadace PROMĚNY, Nad Krocínkou 55, 190 00 Praha 9 / t: 234 768 001 / e: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript / www.nadace-promeny.cz

Nadace PROMĚNY podporuje rozvoj a oživování městské krajiny. Pomáháme zakládat a udržovat veřejné městské parky, proměňujeme zanedbaná a opuštěná místa v prostor pro život, podněcujeme k jejich tvůrčímu a současně ohleduplnému využívání a inspirujeme malé i velké k aktivnímu trávení volného času v městské zeleni. Naším cílem jsou pozitivní proměny měst a zvyšování kvality života jejich obyvatel. Nadaci PROMĚNY dlouhodobě podporuje skupina KKCG.