Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Červnové akce v rámci projektu Broumov - Město stromů

ROKfest - benefiční koncert

V pátek 3. června 2011 od 15,30 hod proběhne v areálu Dětského hřiště Broumov benefiční koncert na podporu Charity Hradec Králové. Na koncertu vystoupí například Anthropoid, Terezie Palková, P.L.H., Kryštof Meier, Odmocnina z pomeranče a další.

Pořádání akce se ujala Ulita – dům dětí a mládeže ve spolupráci s Gymnázem Broumov a Městem Broumov.

Vstupné na koncert je 90 Kč. Výtěžek z koncertu bude věnován na činnost Charity Hradec Králové.

Přijďte si užít hudební odpoledne a podpořit dobrou věc.

 

Seminář péče o zeleň měst a obcí – „Komu se nelení – tomu se zelení“

Ve čtvrtek 9.6. 2011 od 8 hod bude zahájen v Klášterní zahradě v objektu zahradního domku druhý blok semináře o péči o zeleň města a obcí s tématem „Městské parky a veřejné prostory vesnic - co je spojuje a zároveň dělí“. První den proběhne teoretický výklad na téma základní rozdíly ve vnímání veřejných prostranství měst a vesnic. Pohovoříme na téma Vesnice roku, Zelená stuha a parkové úpravy ve městech, jejich architektura a její problémy. A druhý den 10.6.2011 se s námi můžete vypravit na exkurzi po vesnicích a městech – na místa povedených i nepovedených úprav zeleně na veřejných prostranstvích v Královéhradeckém kraji. Na exkurzi se odjíždí v 7 hod z parkoviště pod Střelnicí. Z důvodu organizace akce je třeba se předem organizátorům přihlásit.

 

Přednáší: Ing. Radmila Fingerová – zahradní architektka a Jan Lonc.

Pořádá: Dobrovolný svazek obcí Broumovsko.

Bližší informace a přihláška na akci na www.dso.broumovsko.cz. Seminář je určený pro státní správu, samosprávu, aktivní občany, realizační firmy podnikající v oboru i pro další subjekty veřejného života a veškerou veřejnost.

 

Běh Emericha Ratha

 

Pan Radek Kolář a Ulita dům dětí a mládeže ve spolupráci s Asociací sportu pro všechny pořádá v sobotu 11. června 2011 od 9.30 hodin osmý ročník běhu Emericha Ratha.

Místo konání: Schrollův park v Broumově a okolí.

Závodní kancelář: Bude otevřena přímo v parku.

Přihlášky: Přijímají se od 8.30 hodin v závodní kanceláři.

Závody jsou veřejně přístupné závodníkům a závodnicím všech věkových kategorií (za zdravotní stav závodníka odpovídá jeho zákonný zástupce).

Startovné:       žáci a dorostenci – zdarma

dospělí – 30  Kč

Trať: Kategorie od nejmladších dětí až po starší dorostence poběží v prostoru Schrollova parku. Trať pro ženy a muže povede ze Schrollova parku do Ráje a zpět.

Další informace: Radek Kolář  - tel. 608 859 564, 773 251 155, kolar.radek@atlas.cz

internet: www.sokol.burdych.com , behani.broumovsko.cz

 

Posezení se seniory z domova důchodců

V pátek odpoledne 17.6. 2011 od 15,30 hod pořádá Český svaz žen Broumov posezení se seniory v domově důchodců v příjemném prostředí jejich zahrady. Náplní tohoto neformálního setkání bude povídání o společenském dění v Broumově. Pohovoříme například o dobrovolných spolcích, které v současné době v Broumově fungují a třeba také o přípravách mezinárodní soutěže Entente Florale Europe, která město Broumov čeká v polovině července a o dalších tématech, která Vás zajímají. Ke správnému zahradnímu posezení patří i ohýnek a buřty!

Zveme nejen obyvatele domova důchodců a přilehlého pečovatelského domu, ale i ostatní seniory.

 

Květnové akce v rámci projektu Broumov - Město stromů

Májový promenádní koncert v Alejce

V neděli 8. května 2011 ve 14 hod pořádají Město Broumov ve spolupráci s Klubem seniorů a ČSŽ Broumov promenádní koncert v parku Alejka s dechovou hudbou Broumovanka. Přijďte si užít májové odpoledne. Vstupné je zdarma a občerstvení Vám nabídnou členky ČSŽ. Dobové kostýmy z let 1900 – 1930 jsou vítány.

S obnovou parku Alejka* bychom rovněž rádi obnovili historickou tradici pořádání těchto koncertů v již zmíněném období začátku 20. století.

* Obnovu parku Alejka podpořila v letech 2007 až 2010nadace_promeny

Seminář péče o zeleň měst a obcí

V úterý a ve středu 17. - 18.5. 2011 od 8 hod. proběhne v Klášterní zahradě v objektu zahradního domku první blok semináře o péči o zeleň města a obcí s tématem „Řez dřevin a keřů“ včetně praktických ukázek. První den proběhne teoretický výklad k řezu keřů a stromů a druhý den si účastníci budou moci tuto dovednost vyzkoušet v praxi. Vlastní ostré zahradnické nářadí sebou!

Přednáší: Ing. Marek Žďárský.

Pořádá: Dobrovolný svazek obcí Broumovsko.

Bližší informace a přihláška na akci na www.dso.broumovsko.cz. Seminář je určený pro státní správu, samosprávu, aktivní občany, realizační firmy podnikající v oboru i pro další subjekty veřejného života a veškerou veřejnost.

 

 

Probíhá

Fotografická soutěž „Rok stromu“

 

DDM Ulita Broumov vyhlašuje v rámci projektu Broumov – Město stromů

fotografickou soutěž ROK STROMU.

Od října 2010 do září 2011 fotografujte Vámi vybraný strom nebo detaily z jednoho stromu v různých ročních obdobích, případně znáte-li životopis tohoto stromu, napište jeho příběh.

 

Vyhlášené kategorie:

  • Rodiče s dětmi
  • Děti  7-12
  • Děti  12-15
  • Mládež  15 – 18
  • Dospělí 18 výše

Uzávěrka soutěžních cyklů fotografií bude v polovině září 2011. Ze všech přihlášených fotografií uspořádáme výstavu. Vítěz z každé kategorie se může těšit na pěknou cenu.

Více informací čekejte v průběhu celého následujícího roku.

 

Výstava ZŠ Hradební – Strom Roku 2011?

1. května byla u příležitosti zahájení kulturní sezóny v broumovské klášterní Zahradě* otevřena výstava výtvarných prací žáčků prvního stupně ZŠ HRADEBNÍ BROUMOV. Děti a učitelé vystavili svá díla v Zahradě*, protože místní DUB ze zahrady přihlásili do celostátní soutěže každoročně vyhlašovanou nadací Partnerství STROM ROKU. Od této chvíle až do vyhlášení 12ti finalistů můžeme našemu dubu držet palce a doufat, že mezi finalisty bude. Pak by nás totiž čekalo druhé kolo - sběr hlasů pro náš strom! Tak neváhejte a přijďte se za ním i na výstavu do přízemí výstavní síně v Domečku Zahrady * podívat.

Pozvánka

 

Jaro v Ulitě

Zelený čtvrtek

Ve čtvrtek 21.dubna se Ulita zazelenala. Každoroční předvelikonoční a jarní rukodělné dílny přilákaly i přes slunečný jarní den zvoucí k dovádění venku téměř sedmdesát dětí a příznivců. Zpívalo se s flétnovo-zpěvným Sedmihláskem, prošlo se zlatou bránou a hned poté jsme se pustili všichni do pilného tvoření. Pletly se pomlázky, kuchtilo se v kuchyňce - každý si mohl vlastnoručně nazdobit svůj jarní zeleninový chlebíček s vajíčkovou pomazánkou, barvily se vajíčka, filcovala se ovčí vlna, pletly se jarní pavučinky, malovalo se, šilo se a jako bonus dne si každý mohl vyrobit vlastní "placku" na tašku.
Děti i dospělejší pomocníci byli spokojeni a naladěni na přicházející Velikonoce. Poděkování patří především všem, kteří v dílničkách již tradičně pomáhají. Především pak velmi děkujeme panu Honzovi Hlaváčkovi, který je velikým fanouškem dětí a Ulity a pomáhá nám při všech našich akcích. Honzo, děkujeme.

Fotogalerie - Zelený čtvrtek 21.4.2011

Den Země - 22. dubna

Prázdninový pátek zval děti k jarnímu a pořádnému úklidu celého prostoru Naší zahrady 2007, k sázení vrbové chýšky a k prvnímu opečení buřtíků. Snad sluníčko a snad prázdninový den způsobil, že do Naší zahrady přišlo jen několik málo pomocníků. Ale i přes nízkou účast dětí se nám, pracovníkům Ulity, podařilo úklid i sázení zvládnout. Poděkování za statečnou účast patří tatínkovi Petru Horkému s Vojtou a Václavem, kteří přišli...

Fotogalerie - Úklid Naší zahrady 22.4.2011

Čarodějnice v Broumově

30.duben - FILIPOJAKUBSKÁ NOC KOUZEL A ČAR... Již navečer se v prostoru Naší zahrady 2007 za Ulitou začaly slétat a scházet velmi podivná individua s větším či menším doprovodem... ČARODĚJNICE!
Ano, jako každý rok si mohly všechny kouzelchtivé osoby přijít ověřit své schopnosti... kouzlilo se, čarovalo, ale také tancovalo a dovádělo, malovalo a vyrábělo... kdo přišel, nelitoval a po dvou hravých hodinách se mohl s koňským povozem přidat k průvodu čarodějnic, jenž na Dětském hřišti zakončil svoji cestu a zároveň zahájil další celovečerní program.

Fotogalerie - Čarodějnice 30.4.2011 

Celý článek...
 

Strana 3 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek