Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Stříbrný Broumov v soutěži ENTENTE FLORALE EUROPE – Evropská kvetoucí sídla

Broumov získal prestižní ocenění v mezinárodní soutěži Evropských kvetoucích sídel. Již navždy se zapíše do historie této prestižní soutěže jako sídlo oceněné stříbrnou plaketou, které reprezentovalo Českou republiku v roce 2011. Město Broumov je prvním městem Královéhradeckého kraje, které se soutěže zúčastnilo a zároveň desátým českým městem v historii této evropské soutěže.

Vyhlášení a předání ocenění se v letošním roce konalo ve slovinské Rogašce Slatině v pátek 16.9.2011. Broumov se tak zařadil mezi dalších 17 evropských sídel – měst i obcí, v jejichž silné konkurenci rozhodně nezklamal.

Celý článek...
 

Projekt Broumov – Město stromů 2010/2011 se blíží k závěru

V průběhu července se opět rozhodovalo o vítězi celostátní soutěže Město stromů, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. Letošním vítězem se stává Uherské Hradiště. Titul Město stromů pro období 2011/2012 tak poputuje z Broumova zpět na Moravu. Slavnostní předání symbolického žezla letošnímu vítězi proběhne v Broumově na závěrečné konferenci projektu „Broumov – Město stromů 2010 – 2011“. Konference se uskuteční 6. října v kongresovém sále Česko – polského infocentra v Broumově.

Soutěž Město stromů pořádá Nadace Partnerství pravidelně již od roku 2006. Cílem soutěže je motivovat lidi všech věkových skupin, aby se prostřednictvím zajímavých a zábavných aktivit zapojili do zlepšování životního prostředí ve svém městě,“ uvádí Hana Zuchnická z Nadace Partnerství. V Broumově probíhá projekt Město stromů od října 2010 do října 2011. Během tohoto období se již podařilo uspořádat více než 30 akcí s environmentální tématikou. Některé aktivity se v našem městě dějí tradičně (např. Cesta broumovskými parky nebo Dlabání dýní) jiné se uskutečnily letos poprvé (třeba Májový promenádní koncert nebo soutěž Rozkvetlý Broumov).

Celý článek...
 

Anketa Strom Roku 2011

dubDěti ze Základní školy Hradební, které přihlásily dub v klášterní zahradě v Broumově do soutěže Strom roku 2011, oslovují veřejnost broumovského regionu: "Pošlete svůj hlas našemu stromu."

Legendární broumovský strom byl vybrán mezi 12 finalistů této ankety, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství. O vítězi nyní rozhodne veřejnost prostřednictvím DMS nebo hlasovacích archů. "Pomoci zvítězit mu můžete i vy svým podpisem na hlasovacím archu na několika místech v Broumově. Archy na vás čekají v městské knihovně, v infocentru, na výstavě Dub v Klášterní zahradě, v pokladně kláštera a na recepci Hotelu Praha," jmenuje místa pro hlasování iniciátorka účasti dubu v soutěži, učitelka ZŠ Jindra Hajpišlová.

Celý článek...
 

Broumov reprezentoval ČR v soutěži ENTENTE FLORALE EUROPE – Evropská kvetoucí sídla

phoca_thumb_l_dsc09834Uspěje město Broumov v konkurenci evropských sídel? Na tuto otázku jsme neznali půl roku odpověď. Nyní můžeme odpovědět: město Broumov rozhodně nezklamalo.

V pátek 15.7.2011 se od ranních hodin procházela naším městem skupinka komisařů z deseti zemí Evropy. Město Broumov tento den reprezentovalo Českou republiku v prestižní mezinárodní soutěži evropských kvetoucích sídel – Entente Florale Europe.

Celý článek...
 

Strana 2 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek