Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Vánoční ladění

ladeniVe čtvrtek 16. prosince se na Kostelním náměstí konal již třetí ročník velmi zdařilé akce pod názvem „Vánoční ladění“.

Základní škola Hradební Broumov, společně s Ulitou Broumov a Gymnáziem Broumov zvládla organizaci i letos v opravdu zimních podmínkách na výbornou.

Před 15. hodinou se začali objevovat první příchozí – nakupující u stánků vánočního jarmarku. Výrobky převážně žáků 1. stupně ZŠ Hradební byly vkusné. Jejich estetická úroveň je každým rokem vyšší. V mrazivém počasí se každý mohl zahřát horkým nápojem a občerstvit výtečnou čerstvou minivánočkou a „štrúdlem“ .

V 15. hodin přivítal všechny diváky pan ředitel Vladimír Vondrouš, který zahájil kulturní program. Letos to byla Cesta vánočním světem. Každá třída seznámila s tradicemi dané země a zazpívala koledu v původním jazyce. Putování začalo v Česku, odtud přešlo na Slovensko do Polska, pokračovalo Evropou až do zámořské Argentiny.

Celý článek...
 

Broumov má svůj vánoční strom

thumb_Image00010V podvečer první adventní neděle uspořádalo Město Broumov ve spolupráci se ZUŠ a ČSŽ Broumov slavnost k rozsvěcení vánočního stromu na Mírovém náměstí. Vánoční strom byl v letošním roce věnován projektu Broumov – Město stromů 2010 – 2011, který v našem městě probíhá od října letošního roku do října příštího roku.

A odkud vánoční strom pochází?! Vyrostl na městském pozemku v Broumově – Olivětíně do výšky téměř 12 metrů, ale protože byl zasazen na nevhodném místě a již neměl žádné další místo k růstu, rozhodlo město Broumov o jeho pokácení a využití jako vánočního stromu, kterým se bude broumovské náměstí pyšnit celé předvánoční a vánoční období.

 Předvánoční atmosféru večera podtrhovaly nejen melodie koled a dobroty z dílny Českého svazu žen Broumov, ale taky mrazivé počasí a čerstvě napadlý sníh. Starosta Broumova pan Milan Kotrnec svým slovem slavnost zahájil a popřál Broumovákům příjemné předvánoční období a krásné Vánoce. V programu poté vystoupil žesťový orchestr a pěvecký soubor  Základní umělecké školy Broumov a také broumovské mažoretky. Přesně v šest hodin došlo k očekávanému okamžiku a broumovský strom se rozzářil modro-bílými barvami.

Celý článek...
 

Advent v Ulitě

thumb_Image00010Sobotní dopoledne se v Ulitě tvořilo. Od rána do oběda, děti malé i velké, s rodiči i bez nich, mohly navštívit čtrnáct dílen především s vánoční a adventní tématikou.

Ale pěkně od začátku…

O úvod se postaraly malé slečny z flétnového souboru Sedmihlásek. Pozvaly všechny příchozí ke společnému zpívání adventních písniček a k poslechu příběhu o putování Josefa. A také do již zmíněných dílen. Přes šedesát dětí se poté pustily do práce. Vyráběly se adventní věnce, keramické dárečky, pekly se perníčky, leptaly se skleněné svícny a jako každý rok se přeměňovaly pláty včelího vosku na svíčky a ty se pak pouštěly jako lodičky. Děti si mohly nazdobit malé pytlíčky, ve kterých si dárečky odnášely. Nově jsme letos do Ulity pozvali šest kouzelně šikovných ,, babiček,,. které nás učily stará tradiční řemesla a pomáhaly nám také s dárečky. Pracovalo se s ovčí vlnou, drátky, kukuřičným šustím, tkalo se na kolíkových stavech a malovalo se na keramické zvonky. Vidět a zkusit jsme si mohli i paličkování. V Ulitě jsme byli spokojení a předvánočně naladěni. Advent může začít. Pěkný čas.

Celý článek...
 

V parku Alejka byl vysazen pamětní strom – dejme mu jméno!

javor_klenV amfiteátru broumovského parku Alejka byl v pátek 8.10. 2010 v 10 hod dopoledne oficiálně odstartován roční projekt „Broumov – Město stromů 2010 – 2011“.

Jako připomínka této události byl zasazen strom. Jedná se o mladého pána druhu Javor klen. Dejme stromu jméno, aby nám připomínal úspěch, kterým se město Broumov, jako první v královehradeckém kraji, může pochlubit.

Jak posílat návrhy: Návrhy můžete posílat na kontakt koordinátorky projektu na webových stránkách www.broumovmestostromu.cz. Platný návrh musí obsahovat navrhované jméno pro strom, jméno a příjmení autora a kontakt na autora.

Celý článek...
 

Strana 9 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek