Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Výroba krmítek

thumb_IMG_2185V sobotu 15. ledna jsme v Ulitě vyráběli krmítka pro venkovní ptactvo. Z prosince odložená akce se vydařila. Do Ulity přišlo v podmračené a upršené ráno devět dětí, které se chtěly něco dozvědět a taky něco udělat pro ptáčky, kterým zima není příliš nakloněna.

Díky našemu panu školníkovi jsme měli předchystány nařezané díly na pět krmítek. Děti je začistily a spojily hřebíky a také si ještě někteří z přinesených půlek kokosových ořechů vyrobili drobná krmítka domů. Po této práci jsme zahnali déšť a přivolali slunce… a vyšli jsme do Naší zahrady a nová krmítka zavěsili na stromy. Děti do nich nasypaly přinesené dobrůtky, slunečnicová semínky, vločky  a podělily se o jablka a buráky. A co se nestalo, sýkorky přiletěly…

Celý článek...
 

Anketa – Využití parku „Dětské hřiště“ v Broumově

anketaVážení občané města Broumova,
možná jste již měli možnost zaznamenat, že město Broumov uspělo v celostátní soutěži Město stromů a tato kampaň je u nás v plném proudu. Jedním z cílů tohoto projektu je i zjišťovat názor veřejnosti a zapojovat občany do dění ve městě, kde žijí. Rádi bychom Vás touto anketou pozvali k účasti na plánování budoucího využití veřejného prostoru parku, který je v Broumově znám pod názvem „Dětské hřiště“.

Park „Dětské hřiště“ byl založen na konci 19. století jako prostranství u soukromé vily. Dnes slouží veřejnosti. Najdete ho po pravé straně hlavní příjezdové komunikace do Broumova. Naproti parku se nachází budova mateřské školy a vedle budova dětského domova. V parku můžete najít dvě antuková hřiště, jevištní plochu a venkovní hlediště. Z hlediska dřevin se zde nachází převážně starší a dospělé stromy. Nové keřové patro dosazené podél plotu odcloní park od hlavní silnice a zvyšuje tak možnost bližšího kontaktu dětí s přírodou a zajišťuje klidnější prostředí v tomto prostoru.

Celý článek...
 

Vánoční stromečky ve školách a školkách

stromeckyV prosinci jsme v rámci projektu Broumov - Město stromů 2010 - 2011 vyzvali kolektivy škol a školek, aby fotografovaly své vánočně nazdobené stromečky. Podařilo se nám nasbírat pár fotografií – některé i se vzkazem – a tak můžeme uspořádat na našich webových stránkách malou "módní přehlídku".

 

 

 

 

Celý článek...
 

Zpívání pod dubem v klášterní zahradě

zpivaniPáteční mrazivé ráno 17. prosince přivítalo v klášterní zahradě zpěváčky z prvního stupně ZŠ Masarykova. Děti přišly v doprovodu svých učitelů zazpívat pod majestátní dub vánoční písničky a koledy. Děti si s sebou přinesly drobné hudební nástroje, kterými se doprovázely. Zazněly písně „Štědrej večer nastal“, „Narodil se Kristus Pán“, „Splnilo se Písmo svaté“, „Kampak to spěcháte, pastýřové?“ Setkání zpěváčků zahájila paní učitelka Květa Golová, přivítala žáčky a připomněla, že letošní zpívání je věnováno dubu – v souvislosti s projektem Broumov -  Město stromů 2010 - 2011. Zpívání pak řídila paní učitelka Marta Koubová.

A co na to dub? Nevím, ale vánoční atmosférou to toho pátečního rána určitě v klášterní zahradě dýchalo.

Celý článek...
 

Strana 8 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek