Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Březnové akce v rámci projektu Broumov - Město stromů

okrasa

Vyhlášení soutěže „Rozkvetlý Broumov“ v kategoriích: okno (RD, byt), balkon, okolí domu.

Soutěž se vyhlašuje od 1.3. 2011 (přihlášky lze podávat od března do konce května). Podmínka účasti je podání přihlášky. Hodnocení provede odborná komise. Vyhlášení proběhne během léta. Pořádá: Město Broumov, Agentura EDA

 

 

Informování veřejnosti o záměru rekonstrukce Schrollova parku a o plánované rekonstrukci klášterní Zahrady* 

15.3.2011 ve 14 hod. Akce proběhne formou přednášky v Klubu seniorů. Místo konání - výstavní síň Stará radnice. Pořádá: Město Broumov, Agentura pro rozvoj Broumovska

"Umíme se chovat v parku"

Akce proběhne koncem března 2011 (přesný termín bude doladěn po dohodě se školami) Dopoledne pro jednotlivé třídy škol v parku Alejka - naučná a poznávací stezka s jednotlivými zastávkami k seznámení s provozním řádem a lokalitami. Pořádá: Město Broumov

Seminář pro děti a mládež „Jak fotit v přírodě“

Pořádá: DDM Ulita, Fotokroužek Broumov

Celý článek...
 

Strom roku - výstava a anketa

vystava_strom_rokuVýstava „Strom roku“

Město Broumov ve spolupráci s Nadací Partnerství pořádá výstavu velkoplošných fotografií pod názvem „Strom roku“. Výstava je umístěna ve výstavní síni Staré radnice na Mírovém náměstí a pro veřejnost otevřena od 8. února. Vernisáž výstavy proběhla 7. února 2011 v 16 hod.

Výstava fotografií je důležitou součástí každoročně vyhlašované celostátní ankety Strom roku. Velkoformátové snímky zachycují dvanáct finalistů ankety. Byly pořízeny profesionálním fotografem Petrem Francánem během cesty za stromy.

Celý článek...
 

Veřejné projednání budoucího využití a přípravy rekonstrukce Dětského hřiště

projednaniV sobotu 5. února odpoledne proběhla v prostorách nového česko-polského infocentra za účasti veřejnosti schůzka občanů Broumova se zástupci města při příležitosti projednání budoucího využití a přípravy rekonstrukce parku „Dětské hřiště“. Účast veřejnosti nebyla velká, ale i přesto se živě diskutovalo.

Začátkem roku Město Broumov vyhlásilo anketu Využití parku "Dětské hřiště" v Broumově. Do poštovních schránek v okolí tohoto prostoru bylo rozdáno 550 anketních lístků. Lidé měli možnost vyplnit lístky na stránkách Naše.Broumovsko či na městských stránkách nebo na stránkách projektu Broumov – Město stromů. Tištěné letáky mohli obyvatelé Broumova získat na informačním centru, na podatelně MěÚ nebo v novinách. Pořadatelům se vrátilo 79 vyplněných dotazníků.

Celý článek...
 

Čím žije Město stromů v zimě

Anketa pro veřejné projednání přípravy rekonstrukce Dětského hřiště

Rádi bychom poděkovali všem obyvatelům Broumova, kteří se již zapojili do ankety pro veřejné projednání přípravy rekonstrukce prostoru parku, který je v Broumově znám pod názvem „Dětské hřiště“. Podařilo se nám tak zajistit názory a výchozí materiál, které se na začátku měsíce února vyhodnotí a budou použity na schůzce občanů k tomuto tématu.

Tímto způsobem Město Broumov oslovilo veřejnost např. při plánování rekonstrukce Naší zahrady 2007 (obklopující DDM Ulita a Masarykovu ZŠ) a rovněž při rekonstrukci parku Alejka. Tato setkání a názory občanů přinesly vždy spoustu pozitivních myšlenek a určitě přispěly k celkovému zdárnému výsledku obou zmíněných projektů.

Veřejné projednání přípravy rekonstrukce Dětského hřiště

V sobotu 5. února ve 14 hod v prostorách nového informačního česko-polského centra (bývalé kino) proběhne již zmíněná schůzka občanů Broumova se zástupci města při příležitosti projednání přípravy rekonstrukce Dětského hřiště. Na setkání vystoupí jako moderátorka paní Ing. arch. Radmila Fingerová, která již v Broumově spolupracovala na plánování rekonstrukce Naší zahrady 2007 a na přípravných studiích rekonstrukce Schrollova parku. Veřejnost bude seznámena s výsledky proběhlé ankety a každý zde bude moci vyjádřit svůj názor. Podněty a názory budou následně zapracovány do příprav rekonstrukce parku.

ENTENTE FLORALE EUROPE – Evropská kvetoucí sídla

Logo_EFE_150Rada města Broumova rozhodla o přijetí nominace našeho města do soutěže Entente Florale Europe. Díky vítězství v soutěži „Město stromů“ získalo město Broumov možnost zúčastnit se v letošním roce tohoto prestižního klání.

Entente Florale Europe je soutěž evropských kvetoucích sídel, kterou v České republice organizuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, občanské sdružení a nad kterou nese patronát Ministerstvo životního prostředí. Tato soutěž by se dala nazvat jako nadstavba projektu „Město stromů“, jedná se o její evropskou formu. Soutěž vyhlašuje Asociace AEFP se sídlem v Bruselu. Poprvé byla vyhlášena v roce 1975 a účastnila se v ní Francie a Velká Británie. Dnes se do soutěže přihlašuje již 12 evropských zemí. Česká republika se do soutěže zapojuje od roku 2002. V roce 2011 budou dvě česká sídla soutěžit za Českou republiku již po desáté (podle pravidel soutěže vždy jedna vesnice a jedno město). Vesnicí, která bude v letošním roce reprezentovat Českou republiku v soutěži kategorii venkovských sídel, je obec Smržice v Olomouckém kraji, jejíž nominace vyplynula z vítězství obce v celostátním kole Zelené stuhy ČR 2010 navazující na soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova.

Hodnocení soutěže probíhá vždy v letních měsících, hodnotí mezinárodní porota složená ze zástupců všech zúčastněných zemí.

Cílem soutěže je zkvalitnění života v obcích a městech a aktivní přístup občanů ke svému životnímu prostředí. Kritéria soutěže spočívají v propojení systému zeleně mezi městem a krajinou, kvalitou životního prostředí ve městě, udržitelným cestovním ruchem a především v zapojení veřejnosti. „Jsem přesvědčená o tom, že i když soutěž nepřináší žádný okamžitý finanční benefit pro město, benefitem je určitě do budoucna. Významné je především vidění svého města jinýma očima a příležitost najít rezervy“ takto se o soutěži vyjádřila zástupkyně MŽP paní Eva Voženílková.

Výstava „Strom roku“

Město Broumov ve spolupráci s Nadací Partnerství pořádá výstavu velkoplošných fotografií pod názvem „Strom roku“. Výstava bude umístěna ve výstavní síni Staré radnice na Mírovém náměstí a pro veřejnost bude otevřena od 8. února do 4. března 2011. Vernisáž výstavy proběhne 7.února 2011 v 16 hod.

Výstava fotografií je důležitou součástí každoročně vyhlašované celostátní ankety Strom roku. Velkoformátové snímky zachycují dvanáct finalistů ankety. Byly pořízeny profesionálním fotografem Petrem Francánem během cesty za stromy.

Autor fotografií - Petr Francán (*1973, Brno) - Fotograf, scénárista a režisér, vysokoškolský pedagog, vedoucí laboratoře práce s médii na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Výstava fotografií bude doplněna o výkresy žáčků výtvarného kroužku z Mateřské školky v Příčné ulici.

Celý článek...
 

Strana 7 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek