Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod

Dubnové akce v rámci projektu Broumov - Město stromů

cesta_parkyCesta broumovskými parky – 2. ročník

16. dubna mezi 13.00 a 14.30 hod začíná v parku Alejka druhý ročník projektu „Cesta broumovskými parky“ zaměřeného na ochranu životního prostředí - procházka po broumovských parcích s plněním rozličných úkolů na jednotlivých stanovištích. Výlet pro děti a rodiče.

Pořádá: DDM Ulita, Městský úřad v Broumově – odbor životního prostředí, odbor dopravy, Městská policie, ZŠ v Olivětíně

Partneři: Agentura pro rozvoj Broumovska, BESIP, EKOKOM

„Fotovíkend aneb Toulky krajinou s fotoaparátem“

S broumovskými fotografy projdeme v sobotu 9. dubna blízkou krajinou kolem Broumova a dozvíme se, jak se dobře dívat do krajiny přes optiku našeho fotoaparátu. Společně také zkonzultujeme nafotografované záběry a uspořádáme minivýstavu.

Pořádá: DDM Ulita, Fotokroužek Broumov

„Zelený čtvrtek“

21. dubna se koná tradiční akce pro děti, které rády tvoří. Jarní a velikonoční dílničky, ve kterých si připomeneme, co vše je třeba mít připravené na Velikonoce.

Pořádá: DDM Ulita

Čarodějnice v Naší zahradě 2007 aneb Filipojakubská noc v Broumově

Akce pro širokou veřejnost. Odpolední část plná her, tance, čarodějnických úkolů a příprav pro rodiče s dětmi v prostoru Naší zahrady za Ulitou a následný průvod čarodějnic a zapálení ohně v areálu Dětského hřiště. Čarodějnické odpoledne, hodnocení masek, soutěže.

Pořádá: DDM Ulita

Celý článek...
 

Entente Florale Europe – pozvánky komisařům

pozvanky_efeV posledním lednovém týdnu jsme v Ulitě měli hodně tvůrčí práce. Malovali jsme s dětmi obrázky stromů a květin, které ozdobily ručně vyrobené obálky pro pozvánky a tiskoviny evropským komisařům a hodnotitelům soutěže EFE – Entente Florale Evrope (Evropská rozkvetlá sídla).

Ti do našeho města přijedou v letních měsících a rozhodnou o našem zařazení v soutěži.  Budeme Zlatí? Stříbrní nebo Bronzoví?

Hodnotit bude 12 komisařů z různých zemí, kteří v doprovodu zástupců našeho města projdou předem stanovenou trasou a budou se zajímat nejen o květinové výzdoby, parky a zahrady, ale taky o to, jak se nám zde v Broumově žije a jak se umíme starat o své životní prostředí.

Celý článek...
 

Aktuálně z Nadace PROMĚNY

ZAHRADA HROU / Otevřeli jsme nový grantový program

Nadace PROMĚNY zahájila 1. března nový grantový program ZAHRADA HROU, který pomůže školám se zlepšováním stavu jejich zahrad. Zahrady vybudované s podporou nadace PROMĚNY by měly u dětí pomáhat s rozvojem tvořivosti, samostatnosti, pohybových dovedností i povědomí o zákonitostech přírody. Projekty budou současně prostředkem pro přiblížení práce architekta dětem. Ty se budou vždy na tvorbě návrhu „své“ zahrady podílet. V polovině března nadace zveřejní první grantovou výzvu v programu ZAHRADA HROU, která bude určena pražským mateřským školám. Záměrem nadace je každoročně podpořit proměnu jedné až dvou zahrad grantem do výše 2 mil. Kč. Ve středu 16. dubna pořádá nadace PROMĚNY seminář ZAHRADA HROU, který představí nový grantový program a současně přinese inspiraci k proměně školních zahrad.

Více o novém programu

Pozvánka na seminář ZAHRADA HROU

Celý článek...
 

Vyhlášení soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu - "Rozkvetlý Broumov"

flowersMěsto Broumov vyhlašuje v rámci projektu „Broumov – Město stromů 2010/2011“soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu (okno, balkon, okolí domu).

Kdo se může soutěže zúčastnit

Do soutěže je možno přihlásit jakékoliv okno bytového nebo rodinného domu, balkon nebo okolí domu z Broumova, Benešova a Rožmitálu.

Všechna okna, balkóny či předzahrádky by měly být viditelné z veřejně přístupné komunikace nebo jiného veřejného prostranství. Konkrétní místo může do soutěže přihlásit kdokoliv – majitel, nájemce, soused, kolemjdoucí, apod.

Jaké kategorie se budou hodnotit

V soutěži budou hodnoceny následující kategorie:

  1. Okno (rodinného domu nebo bytu)
  2. Balkón
  3. Okolí domu (zahrádky, předzahrádky, okolí obytných domů, škol, školek, soukromých firem apod.).

Termín a místo pro podání přihlášky do soutěže

Přihlášky do soutěže můžete podávat na infocentru na Mírovém náměstí nebo na podatelně Městského úřadu Broumov, Třída Masarykova 239, nebo vhazovat do poštovní schránky infocentra umístěné u vchodu do Městského divadla nebo na podatelně Městského úřadu Broumov. Elektronická přihláška do soutěže je ke stažení na webových stránkách projektu www.broumovmestostromu.cz a po jejím vyplnění je možné ji zaslat na elektronickou adresu koordinátorky projektu Ing. Jany Durdincové – jana.bauer@centrum.cz. Podrobnější informace jsou k dispozici k nahlédnutí na webových stránkách projektu www.broumovmestostromu.cz. Uzávěrka podávání přihlášek je 31.5. 2011.

Celý článek...
 

Strana 6 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek