Broumov Město stromů

Entente Florale Europe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Jste zde: Úvod
   

Beseda v Klubu seniorů

V úterý odpoledne 15. března se ve výstavní síni Staré radnice sešli členové Klubu seniorů v Broumově k besedě se starostou města panem Milanem Kotrncem. Starosta se představil, popsal svou cestu na křeslo hlavy města a povyprávěl o nejbližších úkolech, které čekají jeho a další naše zastupitele.

V souvislosti s další činnosti města jsme seniorům připomněli průběh kampaně Broumov – Město stromů 2010 – 2011 a rovněž jsme se zmínili o blížící se soutěži Entente Florale Europe. Přímo na místě si mohli účastníci besedy převzít přihlášku do soutěže Rozkvetlý Broumov, která je podpůrnou akcí právě tomuto evropskému klání.

Na závěr setkání promluvil Jaroslav Betáš za Agenturu pro rozvoj Broumovska a seznámil seniory s její činností a vizemi. Popsal zároveň i připravovaný projekt revitalizace broumovského kláštera a jeho Zahrady* na kulturně vzdělávací centrum. Pozval také všechny přítomné na kulturní akce, které se v nejbližší době v klášterní Zahradě* v Broumově chystají.

 

Javor z Alejky byl pojmenován

„V amfiteátru broumovského parku Alejka byl v pátek 8.10. 2010 v 10 hod dopoledne oficiálně odstartován roční projekt „Broumov – Město stromů 2010 – 2011“.

Jako připomínka této události byl zasazen strom. Jedná se o mladého pána druhu Javor klen. Dejme stromu jméno, aby nám připomínal úspěch, kterým se město Broumov, jako první v královehradeckém kraji, může pochlubit.“ Takto jsme poprosili občany Broumova, aby si pojmenovali strom, který má projekt Město stromů Broumovákům nadále připomínat. Porota ve složení partnerů projektu nakonec obdržela na 60 návrhů, ze kterých vybrala vítěze.

Vítězným jménem byl zvolen ALEJNÍK. Autorem jsou děti z MŠ při Dětském domově v ulici Masarykova. Tímto bychom chtěli moc poděkovat. Dále děkujeme všem, kteří se svým návrhem zapojili, především Českému svazu žen, jehož členky dodaly návrh první a jako jediné v termínu.

Malí autoři vítězného jména budou pozváni do Alejky, kde na ně čeká malé překvapení a budou mít tu čest pokřtít náš javor.  

Broumov se stal vítězem soutěže Město stromů také zásluhou rekonstrukce parku Alejka, na jejíž realizaci se v letech 2007-2010 velkou měrou podílela nadace PROMĚNY.

nadace_promeny

Celý článek...
 

Strana 5 z 13

Logo projektu

logo_bms

Kontakt

Koordinátorka projektu:
Jana Durdincová
telefon: 739 527 544

Město Broumov
Třída Masarykova 239
55014 Broumov
www.broumov-mesto.cz

znak_broumov

Návštěvnost stránek